Denzitometrické vyšetření

Vyšetření stupně odvápnění kostí

Máme nový denzitometrický přístroj Lunar Prodigy GE
změří stupeň odvápnění kostí a ukáže rozložení tukové tkáně v těle

Přístroj pracuje s technologií narow fan beam a umožňuje vysoce přesné a správné měření kostní hustoty s maximální reprodukovatelností měřených hodnot, při minimální radiační dávce. Denní kalibrace zajišťuje maximální přesnost naměřených hodnot. Díky přesnosti měření a reprodukovatelnosti naměřených hodnot umožňuje posouzení skutečných změn v hustotě kostní hmoty a tím určení správné diagnózy a nasazení odpovídající terapie.

Jsme rádi, že Vám můžeme toto nabídnout jako preventivní denzitometrické vyšetření. Osteoporóza je systémové onemocnění, charakterizované úbytkem kostní hmoty a poruchami mikroarchitektury kostní tkáně. Důsledkem je zvýšená náchylnost kostí ke zlomeninám. Rentgenová osteodenzitometrie zjišťuje množství kostního minerálu. Vyšetření trvá asi 5 minut, je přesné, bezpečné a pro pacienta bez jakýchkoliv nepříjemných pocitů. Standardně se vyšetřuje bederní pateř a kyčle. Pro klientky našeho zařízení z denzitometrického měření můžeme zdarma poskytnout i informaci o rozložení tukové tkáně v problematických partiích tj. hyždích a na břiše, pokud si to bude žena přát.

Preventivní denzitometrické vyšetření v současné době nehradí žádná zdravotní pojišťovna.

Nemoci pohybového ústrojí

Osteopenie- počátek osteoporózy

Většina lidí o ní neví. Pokud se osteopenie odhalí včas, je vysoká pravděpodobnost účinné léčby a tím se oddálí nebo zamezí vznik osteoporózy.

Osteoporóza

Jedná se o systémové onemocnění, které je charakterizované úbytkem kostní hmoty a poruchami mikroarchitektury kostní tkáně. Důsledkem je zvýšená náchylnost kostí ke zlomeninám.

Artróza

Tato nemoc se projevuje zpočátku nahodilými bolestmi zejména v kyčelním kloubu a koleni. Neodhalená artróza může vést k invaliditě.

Osteoartróza

Bolestivost kloubu se projeví v okamžiku, kdy se zhorší tlumící a kluzné vlastnosti chrupavky. Postižený člověk nejprve reaguje na občasnou bolestivost po vyšší zátěži, na chlad případně změnu počasí. V dalším stadiu se objevují bolesti při pohybu a nakonec i v klidu.

Podrobné informace o programu časného záchytu osteoporózy pro rok 2023 a úhradách

     

Objednejte se on-line

Nebojte se a kdykoliv se za námi stavte nebo zavolejte.


Tel.: 533 306 275

Mob.: 725 811 525

Objednávkový formulář